Field Suggestion (1.0.0-alpha9) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Include
ja: 含む

en: Exclude
ja: 除外

en: Ignored
ja: 無視

en: Field name
ja: フィールド名

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: Ignore
ja: 無視

en: Collapsible
ja: 圧縮可能

en: Limit
ja: 制限

en: Select
ja: 選択

en: Usage
ja: 使用方法

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: - Select a field type -
ja: - フィールドタイプを選択 -

en: Entity types
ja: エンティティタイプ
