Field Suggestion (1.0.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Settings
fa: تنظیمات

en: View
fa: مشاهده

en: Include
fa: پیوست

en: Exclude
fa: استثنا

en: Field name
fa: نام میدان

en: Field type
fa: نوع میدان

en: Fields
fa: میدانها

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Limit
fa: محدوده

en: Select
fa: انتخاب

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: - Select a field type -
fa: - نوع میدانی انتخاب کنید -
