Field Suggestion (1.0.0-alpha9) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Settings
ro: Setări

en: View
ro: Afișează

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Limit
ro: Limită

en: Select
ro: Alege

en: Usage
ro: Utilizare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: - Select a field type -
ro: - Selectaţi tip câmp -

en: Entity types
ro: Tipuri de entități
