Field Suggestion (1.0.0-beta3) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Settings
hu: Beállítások

en: View
hu: Megtekintés

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Ignored
hu: Mellőzve

en: Field value
hu: Mező érték

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Limit
hu: Korlát

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Usage
hu: Használat

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: Entity types
hu: Entitástípusok
