Field Timer (2.0.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Region
id: Wilayah

en: Theme
id: Tema

en: Layout
id: Tata letak

en: Fields
id: Bidang isian

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Red
id: Merah

en: Fade
id: Redup

en: Gray
id: Abu-abu

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Black
id: Hitam

en: Indonesian
id: Bahasa Indonesia
