Field Timer (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Background
it: Sfondo

en: Format
it: Formato

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: Fields
it: Campi

en: Timer
it: Cronometro

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Japanese
it: Giapponese

en: Korean
it: Coreano

en: Granularity
it: Granularità

en: Fade
it: Dissolvenza

en: County
it: Contea

en: Gray
it: Grigio

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Black
it: Nero

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Croatian
it: Croato

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: Finnish
it: Finnico

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Indonesian
it: Indonesiano

en: Polish
it: Polacco

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Speed
it: Velocità

en: Catalan
it: Catalano

en: Bosnian
it: Bosniaco

en: Welsh
it: Gallese

en: Estonian
it: Estone

en: Armenian
it: Armeno

en: Icelandic
it: Islandese

en: Latvian
it: Lettone

en: Macedonian
it: Macedone

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Albanian
it: Albanese

en: Serbian
it: Serbo

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Uzbek
it: Uzbeco

en: Vietnamese
it: Vietnamita

en: Type: @type
it: Tipo: @type
