Field Timer (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Background
ro: Fundal

en: Region
ro: Regiune

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Timer
ro: Cronometru

en: Arabic
ro: Arabă

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Red
ro: Roșu

en: Gray
ro: Gri

en: Blue
ro: Albastru

en: Black
ro: Negru

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Croatian
ro: Croată

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Catalan
ro: Catalană

en: Bosnian
ro: Bosniacă

en: Estonian
ro: Estonă

en: Galician
ro: Galiţiană

en: Armenian
ro: Armeană

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Latvian
ro: Letonă

en: Macedonian
ro: Macedonenaă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Albanian
ro: Albaneză

en: Serbian
ro: Sârbă

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Uzbek
ro: Uzbecă

en: Vietnamese
ro: Vietnameză
