Field Timer (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (61 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Yes
ca: Sí

en: Background
ca: Fons

en: Region
ca: Regió

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: Fields
ca: Camps

en: Timer
ca: Comptador

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Red
ca: Vermell

en: Gray
ca: Gris

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Black
ca: Negre

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Catalan
ca: Català

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Estonian
ca: Estonià

en: Galician
ca: Gallec

en: Armenian
ca: Armeni

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Kannada
ca: Kannada (kanarès?)

en: Latvian
ca: Letó

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malayalam
ca: Malaialam

en: Burmese
ca: Birmà

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Albanian
ca: Albanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Thai
ca: Tailandès

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Type: @type
ca: Tipus: @type
