Field Timer (8.x-1.2) - en to oc translation catalogue (55 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Background
oc: Rèireplan

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: Fields
oc: Camps

en: Timer
oc: Cronomètre

en: Arabic
oc: Arabi

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Red
oc: Roge

en: County
oc: Comtat

en: Gray
oc: Gris

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Black
oc: Negre

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Croatian
oc: Croat

en: Czech
oc: Chèc

en: Danish
oc: Danés

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Finnish
oc: Finlandés

en: German
oc: Alemand

en: Greek
oc: Grèc

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Polish
oc: Polonés

en: Romanian
oc: Romanés

en: Russian
oc: Rus

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Swedish
oc: Suedés

en: Turkish
oc: Turc

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Speed
oc: Velocitat

en: Bosnian
oc: Bosniac

en: Welsh
oc: Gallés

en: Armenian
oc: Armèni

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Latvian
oc: Lituanian

en: Burmese
oc: Birman

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Albanian
oc: Albanés

en: Serbian
oc: Sèrbi

en: Thai
oc: Tailandés

en: Ukrainian
oc: Ucraïnian

en: Uzbek
oc: Ozbèc

en: Vietnamese
oc: Vietnamian
