Field tools (8.x-1.0-alpha12) - en to sr translation catalogue (11 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Type
sr: Tип

en: Help text
sr: Помоћ

en: Import
sr: Увоз

en: Label
sr: Ознака

en: Field name
sr: Назив поља

en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

en: Entity type
sr: Тип ентитета

en: Required field
sr: Обавезно поље

en: Target entity type
sr: Циљни тип ентитета
