Field tools (8.x-1.0-alpha12) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Type
ur: قِسم

en: Help text
ur: مدد کے لیے عبارت

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: %type settings
ur: %type کی ترتیبات

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Required field
ur: مطلوبہ فیلڈ
