Field tools (8.x-1.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Import
fil: Angkatin

en: Save settings
fil: Pangalagaan ang mga pagtatakda
