Field tools (8.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Type
ku: جۆر

en: Help text
ku: دەقی یارمەتی

en: Import
ku: هاوردن

en: Label
ku: پێناس

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: Required field
ku: خانەی پێویست
