Field tools (8.x-1.0-alpha4) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Development
os: Райрæзт

en: Type
os: Тип

en: Help text
os: Æмбарынгæнæн текст

en: Label
os: Нысан
