Field tools (8.x-1.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Clone
pl: Klonuj

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Instances
pl: Instancje

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: Target bundles
pl: Wybierz zestawy

en: Target entity type
pl: Typ encji docelowej
