Field tools (8.x-1.0-alpha7) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Development
sv: Utveckling

en: Type
sv: Typ

en: Help text
sv: Hjälptext

en: Label
sv: Etikett

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Tools
sv: Verktyg

en: Clone
sv: Klona

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: %type settings
sv: Inställningar för %type

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sv: Instruktioner att visa för användaren nedanför detta fält i redigeringsformuläret.<br />Tillåtna HTML-taggar: @tags

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sv: Fältet %field är låst och kan inte redigeras.

en: Required field
sv: Obligatoriskt fält

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp
