Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Field type
fr: Type de champ

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: UI
fr: Interface

en: Machine name
fr: Nom système

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Edit field settings.
fr: Modifier les paramètres du champ.

en: User interface for the Field API.
fr: Interface utilisateur de Field API.

en: No fields are present yet.
fr: Aucun champ n'est encore présent.

en: Delete field.
fr: Supprimer le champ.

en: There was a problem creating field %label: @message
fr: Un problème est survenu à la création du champ %label : @message

en: Storage settings
fr: Paramètres de stockage

en: Edit storage settings.
fr: Modifier les paramètres de stockage.
