Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Locked
it: Bloccato

en: Edit field settings.
it: Modifica le impostazioni del campo.

en: User interface for the Field API.
it: Interfaccia utente per la Field API.

en: No fields are present yet.
it: Non sono ancora presenti dei campi.

en: Delete field.
it: Eliminare il campo.

en: There was a problem creating field %label: @message
it: Si è verificato un problema durante la creazione del campo %label: @message

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione

en: Edit storage settings.
it: Modifica impostazioni di archiviazione.
