Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Locked
hi: अवरोधित

en: User interface for the Field API.
hi: फील्ड एपीआई के लिए यूजर इंटरफेस.

en: No fields are present yet.
hi: अभी तक कोई क्षेत्र(field) मौजूद नहीं हैं.
