Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Edit
hr: Uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: Edit field settings.
hr: Uredi postavke polja.

en: User interface for the Field API.
hr: Korisničko sučelje za Field API.

en: No fields are present yet.
hr: Nema polja
