Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Locked
ja: ロック

en: Edit field settings.
ja: フィールド設定の編集。

en: User interface for the Field API.
ja: フィールドAPIのユーザーインターフェイス

en: No fields are present yet.
ja: フィールドが存在しません。

en: Delete field.
ja: フィールドを削除。

en: There was a problem creating field %label: @message
ja: フィールド %label の作成に問題が発生しました: @message

en: Storage settings
ja: ストレージ設定

en: Edit storage settings.
ja: ストレージ設定を編集。
