Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Edit field settings.
oc: Editar los paramètres del camp.

en: User interface for the Field API.
oc: Interfàcia d'utilizaire pel Field API.

en: No fields are present yet.
oc: I a pas camps presents encara.
