Field UI AJAX (8.x-0.1-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Edit field settings.
pt: Editar opções do campo.

en: User interface for the Field API.
pt: Interface de usuário para a API de Campos.

en: No fields are present yet.
pt: Nenhum campo definido até o momento.

en: Delete field.
pt: Apagar campo.

en: There was a problem creating field %label: @message
pt: Houve um problema ao criar o campo %label: @message

en: Storage settings
pt: Configurações de armazenamento

en: Edit storage settings.
pt: Editar configurações de armazenamento.
