Field UI AJAX (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (9 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: User interface for the Field API.
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้สำหรับ API ช่องรับข้อมูล
