Field UI AJAX (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: Edit field settings.
id: Edit pengaturan isian

en: User interface for the Field API.
id: Antarmuka Field API untuk anggota.

en: No fields are present yet.
id: Belum ada field yang diberikan.

en: Delete field.
id: Hapus field.

en: There was a problem creating field %label: @message
id: Terdapat masalah dalam membuat field %label: @message
