Field UI AJAX (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Edit
gl: Editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Edit field settings.
gl: Editar opcións de campo.

en: User interface for the Field API.
gl: Interfaze de usuario para o API de campos.

en: No fields are present yet.
gl: Non hai campos presentes aínda.

en: Delete field.
gl: Eliminar campo.
