Field UI AJAX (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Edit
ru: Редактировать

en: Label
ru: Метка

en: Field type
ru: Тип поля

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Edit field settings.
ru: Редактировать настройки поля.

en: User interface for the Field API.
ru: Интерфейс для модуля Field API.

en: No fields are present yet.
ru: Пока не существует ни одного поля.

en: Delete field.
ru: Удалить поле.

en: There was a problem creating field %label: @message
ru: При создании поля %label возникла ошибка: @message

en: Storage settings
ru: Настройки хранилища

en: Add new %label @entity-type
ru: Добавить новый %label @entity-type

en: Edit storage settings.
ru: Редактировать настройки хранилища
