Field UI AJAX (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Field type
uk: Тип поля

en: Your settings have been saved.
uk: Налаштування були успішно збережені.

en: UI
uk: Інтерфейс

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Edit field settings.
uk: Редагувати налаштування поля.

en: User interface for the Field API.
uk: Інтерфейс користувача для API Поля.

en: No fields are present yet.
uk: Поки жодного поля не існує.

en: Delete field.
uk: Видалити поле.

en: There was a problem creating field %label: @message
uk: Помилка при створенні поля %label: @message

en: Storage settings
uk: Налаштування сховища

en: Add new %label @entity-type
uk: Додати новий @entity-type %label

en: Edit storage settings.
uk: Редагувати налаштування сховища.
