Field UI AJAX (8.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: Label
ro: Etichetă

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Edit field settings.
ro: Editează setările cămpului

en: User interface for the Field API.
ro: Interfața utilizatorului pentru Câmp API.

en: No fields are present yet.
ro: Nici un câmp nu este prezent încă.

en: Delete field.
ro: Șterge câmp.

en: There was a problem creating field %label: @message
ro: A fost o problemă la crearea câmpului %label: @message

en: Storage settings
ro: Setări de stocare

en: Add new %label @entity-type
ro: Adaugă %label @entity-type nou

en: Edit storage settings.
ro: Editați setările de stocare.
