Field UI AJAX (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Locked
fa: قفل شده

en: Edit field settings.
fa: ویرایش تنظیمات فیلد.

en: User interface for the Field API.
fa: رابط کاربری واسط فیلد

en: No fields are present yet.
fa: هنوز هیچ فیلدی حاضر نیست.

en: Storage settings
fa: تنظیمات ذخیره سازی

en: Edit storage settings.
fa: ویرایش تنظیمات ذخیره سازی
