Field UI Extras (8.x-2.0) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়
