Field UI Extras (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: required
uk: обов’язкове

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Required
uk: Обов’язкове

en: True
uk: Істина

en: Unknown
uk: Невідомо

en: All
uk: Все

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: About
uk: Про модуль

en: Not required
uk: Не вимагається

en: Date and time
uk: Дата та час

en: Date only
uk: Тільки дата
