Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Fields
fr: Champs

en: Target type
fr: Type cible

en: Source field
fr: Champ source

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Target
fr: Cible

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Bundle ID
fr: Identifiant (ID) du type

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Target bundles
fr: Paquets cibles
