Field Updater Service (1.0.0-beta2) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Fields
oc: Camps

en: Entity
oc: Entitat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Target
oc: Cibla

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Edit @label
oc: Modificar @label
