Field Updater Service (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Edit
fa: تدوین

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Fields
fa: میدانها

en: Target type
fa: نوع داده هدف

en: Entity
fa: عنصر

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Target
fa: مقصد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین
