Field Updater Service (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Fields
pt: Campos

en: Entity
pt: Entidade

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Target
pt: Destino

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: Entity reference
pt: Referência de entidade
