Field Updater Service (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Fields
uk: Поля

en: Target type
uk: Цільовий тип

en: Entity
uk: Сутність

en: Source field
uk: Поле джерела

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: NULL
uk: ПОРОЖНЬО

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Target
uk: Ціль

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Bundle ID
uk: ID пакета

en: Edit @label
uk: Редагувати @label

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність

en: Target bundles
uk: Цільові пакети
