Field Validation (3.0.0-beta6) - en to et translation catalogue (80 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Version
et: Versioon

en: Edit
et: Muuda

en: Message
et: Teade

en: Country
et: Riik

en: Weight
et: Kaal

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Add
et: Lisa

en: Format
et: Vorming

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Email
et: E-kiri

en: Year
et: Aasta

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Fields
et: Väljad

en: Month
et: Kuu

en: Phone
et: Telefon

en: Brazil
et: Brasiilia

en: Chile
et: Tšiili

en: Poland
et: Poola

en: Singapore
et: Singapur

en: Week
et: Nädal

en: Day
et: Päev

en: External
et: Väline

en: Operator
et: Tehtemärk

en: Integer
et: Täisarv

en: Pattern
et: Muster

en: Add rule
et: Lisa reegel

en: Condition
et: Tingimus

en: Delete rule
et: Kustuta reegel

en: Belgium
et: Belgia

en: China
et: Hiina

en: Czech Republic
et: Tšehhi Vabariik

en: Denmark
et: Taani

en: France
et: Prantsusmaa

en: Greece
et: Kreeka

en: Italy
et: Itaalia

en: Jordan
et: Jordaania

en: Russia
et: Venemaa

en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika

en: Spain
et: Hispaania

en: Sweden
et: Rootsi

en: Switzerland
et: Šveits

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: Hour
et: Tund

en: Minute
et: Minut

en: Entity
et: Olem

en: Empty
et: Tühi

en: Greater than
et: Suurem kui

en: Less than
et: Väiksem kui

en: Max
et: Maksimaalne

en: Reverse
et: Vastupidi

en: Formats
et: Vormingud

en: Date range
et: Ajavahemik

en: Global
et: Globaalne

en: Edit rule
et: Muuda reeglit

en: Data
et: Andmed

en: regex
et: regulaaravaldis

en: Column
et: Tulp

en: - Select -
et: - Vali -

en: Error message
et: Veateade

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Rule
et: Reegel

en: Minimum number of words
et: Minimaalne sõnade arv

en: Bundle
et: kogum

en: Numeric
et: Numbriline

en: Min
et: Minimaalne

en: Entity Type
et: Olemite tüübid

en: Unique
et: Ainulaadne

en: Internal path
et: Sisemine viide

en: Weight for @title
et: @title kaal

en: -Select-
et: -Vali-

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
et[0]: Sa pead valima vähemalt %limit valiku.
et[1]: Sa pead valima vähemalt %limit valikut.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
et[0]: Sa valima kuni %limit valiku.
et[1]: Sa pead valima kuni %limit valikut.
