Field validation (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Email
ja: メール

en: Fields
ja: フィールド

en: Add rule
ja: ルールの追加

en: Delete rule
ja: ルールの削除

en: Regular expression
ja: 正規表現

en: Edit rule
ja: ルールの編集

en: Validation
ja: 検証

en: Column
ja: カラム

en: Save rule
ja: ルールの保存

en: Validator
ja: バリデーター

en: validate
ja: 検証

en: Overwrite
ja: 上書き

en: Rule name
ja: ルール名

en: No validation rules available.
ja: 検証できるルールがありません。

en: Custom error message
ja: カスタムエラーメッセージ

en: Specify an error message that should be displayed when user input doesn't pass validation
ja: ユーザー入力が検証に合格しなかったときに表示されるエラーメッセージを指定します。

en: A problem occurred while editing this rule. Please try again.
ja: このルールの編集中に問題が発生しました。もう一度やり直してください。

en: Regex code
ja: 正規表現のコード

en: Specify regex code to validate the user input against.
ja: ユーザー入力に対しての検証する正規表現のコードを指定します。

en: Add a validation rule
ja: 検証ルールの追加
