Field validation (8.x-1.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Field
fi: Kenttä

en: Add
fi: Lisää

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Year
fi: Vuosi

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Month
fi: Kuukausi

en: Phone
fi: Puhelin

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Poland
fi: Puola

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Add rule
fi: Lisää sääntö

en: Delete rule
fi: Poista sääntö

en: Belgium
fi: Belgia

en: China
fi: Kiina

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: Denmark
fi: Tanska

en: France
fi: Ranska

en: Greece
fi: Kreikka

en: India
fi: Intia

en: Italy
fi: Italia

en: Jordan
fi: Jordania

en: Russia
fi: Venäjä

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: Spain
fi: Espanja

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Date range
fi: Päivämäärän vaihteluväli

en: Global
fi: Yleinen

en: Edit rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Step
fi: Askel

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rule
fi: Sääntö

en: Bundle
fi: Paketti

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Blacklisted words
fi: Mustalistatut sanat

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title
