Field Validation (8.x-1.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Edit
sv: Redigera

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Field
sv: Fält

en: Add
sv: Lägg till

en: Email
sv: E-post

en: Year
sv: År

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Month
sv: Månad

en: Phone
sv: Telefon

en: Brazil
sv: Brasilien

en: Poland
sv: Polen

en: Week
sv: Vecka

en: Day
sv: Dag

en: Integer
sv: Heltal

en: Pattern
sv: Mönster

en: Add rule
sv: Lägg till regel

en: Delete rule
sv: Radera rollen

en: Belgium
sv: Belgien

en: China
sv: Kina

en: Czech Republic
sv: Tjeckien

en: Denmark
sv: Danmark

en: France
sv: Frankrike

en: Greece
sv: Grekland

en: India
sv: Indien

en: Italy
sv: Italien

en: Jordan
sv: Jordanien

en: Russia
sv: Ryssland

en: South Africa
sv: Sydafrika

en: Spain
sv: Spanien

en: Sweden
sv: Sverige

en: Switzerland
sv: Schweiz

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: Entity
sv: Objekt

en: Date range
sv: Intervall för datum

en: Global
sv: Globalt

en: Edit rule
sv: Redigera regel

en: regex
sv: reguljärt uttryck

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Step
sv: Steg

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Numeric
sv: Numerisk

en: Min
sv: minsta

en: Unique
sv: Unik

en: Blacklisted words
sv: Svartlistade ord

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Words blacklist
sv: Svartlistade ord

en: Validates that user-entered data doesn't contain any of the specified illegal words.
sv: Validerar att den data användaren matar in inte innehåller något av de ord som angivits som illegala.

en: Must be empty
sv: Måste vara tom

en: Plain text (disallow tags)
sv: Ren text (tillåt inte taggar)

en: Verifies that user-entered data doesn't contain HTML tags.
sv: Verifierar att inmatad användardata inte innehåller HTML-taggar.
