Field Validation (8.x-1.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: ID
fa: هویت

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Year
fa: سال

en: Field name
fa: نام میدان

en: Fields
fa: میدانها

en: Month
fa: ماه

en: Brazil
fa: برزیل

en: Chile
fa: شیلی

en: Poland
fa: لهستان

en: Singapore
fa: سنگاپور

en: Day
fa: روز

en: Integer
fa: صحیح

en: Pattern
fa: الگو

en: Belgium
fa: بلژیک

en: China
fa: چین

en: Costa Rica
fa: کاستاریکا

en: Denmark
fa: دانمارک

en: France
fa: فرانسه

en: Greece
fa: یونان

en: India
fa: هندوستان

en: Italy
fa: ایتالیا

en: Jordan
fa: اردن

en: Pakistan
fa: پاکستان

en: Panama
fa: پاناما

en: Russia
fa: روسیه

en: South Africa
fa: آفریقای جنوبی

en: Spain
fa: اسپانیا

en: Sweden
fa: سوئد

en: Switzerland
fa: سوئیس

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Entity
fa: عنصر

en: Global
fa: سراسری

en: Data
fa: داده

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Numeric
fa: عددی

en: Min
fa: حداقل

en: Weight for @title
fa: وزن @title
