Zip File Field (1.1.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Text
it: Testo

en: Fields
it: Campi

en: Reference
it: Riferimento

en: File settings
it: Impostazioni file

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Maximum upload size
it: Dimensione massima caricamento

en: File directory
it: Cartella file

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Enable Description field
it: Attiva descrizione campo
