Fieldable Panels Panes (FPP) (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Bundle
ja: バンドル

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Language (fr, en, ...)
ja: 言語（fr、en、...）

en: Modified timestamp
ja: 変更日時のタイムスタンプ

en: Revision timestamp
ja: リビジョンのタイムスタンプ

en: Revision Log message
ja: リビジョンのログメッセージ

en: The primary identifier for this version.
ja: このバージョンの主な識別子。

en: Title label.
ja: タイトルのラベル。

en: The source language from which this translation was created.
ja: この翻訳の作成元となったソースの言語。

en: The author of this translation.
ja: この翻訳の投稿者。

en: The Unix timestamp when the translation was created.
ja: 翻訳作成日時のUNIXタイムスタンプ。

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
ja: 翻訳の最終更新日時のUNIXタイムスタンプ。

en: Revision authored by (uid)
ja: リビジョン投稿者 (uid)

en: The entity type this translation relates to
ja: この翻訳が関係するエンティティタイプ

en: The target language for this translation.
ja: この翻訳の対象言語。

en: The entity ID this translation relates to
ja: この翻訳が関係するエンティティID

en: The entity revision ID this translation relates to
ja: この翻訳が関係するエンティティリビジョンID
