Fieldable Panels Panes (FPP) (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Bundle
fr: Type

en: Created timestamp
fr: Horodatage de création

en: Language (fr, en, ...)
fr: Langue (fr, en...)

en: Revision log
fr: Journal de version

en: Modified timestamp
fr: Horodatage de modification

en: Revision timestamp
fr: Horodatage de la version

en: Revision Log message
fr: Message du journal de version

en: The primary identifier for this version.
fr: L'identifiant primaire pour cette version.

en: Title label.
fr: Libellé du titre.

en: The source language from which this translation was created.
fr: La langue source à partir de laquelle cette traduction a été créée.

en: The author of this translation.
fr: L'auteur de cette traduction.

en: The Unix timestamp when the translation was created.
fr: L'horodatage Unix lorsque la traduction a été créée.

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
fr: L'horodatage Unix lorsque la traduction a été enregistrée le plus récemment.

en: Revision authored by (uid)
fr: Version écrite par (uid)

en: The entity type this translation relates to
fr: Le type d'entité auquel cette traduction se réfère

en: The target language for this translation.
fr: La langue cible de cette traduction

en: The entity ID this translation relates to
fr: L'identifiant (ID) de l'entité à laquelle cette traduction se réfère

en: The entity revision ID this translation relates to
fr: L'identifiant (ID) de version de l'entité à laquelle cette traduction se réfère
