Field as Block (8.x-2.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Settings
gl: Axustes

en: Field
gl: Campo

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Formatter
gl: Formateador

en: Entity type
gl: Tipo de entidade
