Field as Block (8.x-2.0-alpha4) - en to sk translation catalogue (6 entries)

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Field
sk: Pole

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Entity type
sk: Typ entity

en: Formatter settings
sk: Nastavenia formátovača

en: Format type machine name
sk: Strojový názov typu formátu
