Field as Block (8.x-2.0-alpha5) - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Settings
cs: Nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Field name
cs: Název pole

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Formatter settings
cs: Nastavení formátovače

en: Format type machine name
cs: Strojový název typu formátu
