Field as Block (8.x-2.0-alpha5) - en to el translation catalogue (5 entries)

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Format type machine name
el: Μορφότυπος ονόματος μηχανής
