Field as Block (8.x-2.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Field name
ru: Имя поля

en: Formatter
ru: Форматер

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Formatter settings
ru: Настройки форматера

en: Field as Block
ru: Поле как Блок

en: Format type machine name
ru: Машинное имя типа форматирования
